تظاهرکنندگان در ۱۴۲ شهر کشور شعار می‌دادند: «سوریه رو رها کن فکری به حال ما کن»؛ اشاره‌ی قیام‌آفرینان به سرمایه کشور بود که برای بقای نظام مقدس! در آنسوی مرزها هزینه می‌شود؛ آخر حکومت‌گران استدلال می‌کردند که اگر در سوریه از حرم! دفاع نکنند باید در تهران با دشمنانشان بجنگند. اکنون اما سخن از سودان و لیبی نیز به میان آمده است.

آیا نظام ولایت فقیه تنها در عراق، سوریه، لبنان و یمن دخالت می‌کند؟ پاسخ البته منفی‌ست. پیشتر در انتشار گزارشی درباره قاچاق مواد مخدر در سطح بین‌المللی مشخص شد که حزب‌الله لبنان از طریق شبکه مربوط به سپاه در سال یک میلیارد دلار درآمد دارد. [پروژه کاساندرا؛ شبکه بین‌المللی قاچاق و حزب‌الله لبنان] به واقع سپاه به عنوان یک سازمان مافیایی درگیر فعالیت‌های تبهکارانه در نقاط مختلف جهان است.

در همین رابطه سخنگوی ارتش لیبی نظام ولایت فقیه را به دخالت در امور داخلی کشورش متهم کرد. احمد المسماری در یک کنفرانس خبری در روز سه‌شنبه ۳ بهمن ۹۶ اعلام کرد: «رژیم ایران نقشی بسیار مخفیانه‌ در لیبی ایفا می‌کند و دلایلی دال بر دخالت رژیم ایران در بحران لیبی در دست است.»

موضوعی که البته کمی تعجب برانگیز است، زیرا لینی در شمال افریقا قرار دارد و چگونه ممکن است که نظام ولایت فقیه در آنجا دخالت کند. اما احمد المسماری افزود: «رژیم ایران در سودان کارخانه دارد و مسئول قاچاق سلاح از مرزهای سودان به لیبی است و سلاحهایی که از مرزهای سودان وارد لیبی می‌شود در کارخانه‌های ایرانی و در خاک سودان ساخته شده است.»

در یکی از آخرین نمونه‌ها از قربانی گرفتن تروریسم در لیبی می‌توان به انفجار شامگاه سه‌شنبه ۳ بهمن اشاره کرد که طی آن بر اثر انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل مسجدی در شهر بنغازی دست کم ۴۱ تن کشته و بیش از ۸۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

به نظر می‌رسد فروپاشی پایه‌های سرکوب در ایران و تضعیف سپاه، می‌تواند علاوه بر آنکه موجب نجات مردم ایران از دست این نهاد کشتار می‌شود، آسودگی مردم در سایر کشورهای عربی و اسلامی و حتی غربی را  نیز به همراه بیاورد.

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

 

نوشتن دیدگاه