سعید قاسمی ضمن اذعان به کشاکش بین نهادهای‌ حکومتی بر سر تصاحب بودجه‌های تقسیم شده به اسم کمک به زلزله‌زدگان، به خاطر کمک‌های اپوزیسیون به زلزله‌زدگان ابراز خشم می‌کند.

بازیگری به اسم سعید قاسمی

سعید قاسمی که برنامه‌های تلویزیونی او از یک طرف موجب وحشت و از طرف دیگر مایه خنده و تفریح مخاطبان قرار می‌گیرد، با همان نحوه‌ی سخن گفتن و پردازش مطالب که از او یک بازیگر موفق! در نمایش‌های تلویزیونی ایجاد کرده است، در کرمانشاه به روی پرده تلویزیون می‌رود تا پیش از هرچیز تاکید کرده باشد که سپاه در منطقه حضور دارد.

قاسمی وارد می‌شود

قاسمی که به هنگام وقوع زلزله در کرمانشاه در ماموریت برون مرزی سپاه قدس در عراق به سر می‌برد، در پی سفر شبانه خامنه‌ای به مناطق زلزله‌زده، وارد این مناطق شد؛ او در یک برنامه تلویزیونی ضمن اذعان به حجم خرابی‌ها، به نزاع حکومتگران بر سر سازندگی مناطق اشاره کرد!
آیا این نزاع در مورد سازندگی‌ست یا بر سر تصاحب بودجه‌ها؟!
قاسمی گفت: «ما خودمان تو نجف بودیم این واقعه اتفاق افتاد، بلادرنگ همانجا بلیط داشتیم آمدیم خدمت علی بن موسی الرضا… بلادرنگ آمدیم کرمانشاه و با آشنایی که به منطقه داشتیم آمدیم محور» و افزود در محوری که ما هستیم: «۱۴۰نفر از عزیزان به رحمت ایزدی رفتن».

دعوا بر سر پول

در ادامه قاسمی به جدال جناح‌های درونی نظام بر سر تصاحب بودجه‌هایی که به بهانه کمک به زلزله‌زدگان بین‌ نهادهای مختلف نظام تقسیم می‌شود پرداخت و گفت: «از اینجا به بعد می‌خواهیم بسازیم با چه پولی، با چه امکاناتی، نگاه می‌کنیم می‌بینیم که فعلاً درگیری بین عزیزان در بالا و سیاسیون و دادیم، کمک کردیم، ندادیم اینها، چی بسازه، کی نسازه و اینها…»

سهم سپاه

در یک گزارش رسمی از میزان پول «فوری تقسیم شده» در بین نهادهای حکومتی به اسم کمک به زلزله‌زدگان، ۵۳ درصد نصیب سپاه شده است. همچنین یک هزار و ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پولی که به «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی» داده شده در یک قرارداد به اسم بازسازی مناطق زلزله‌زده، به دست «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء» سپرده می‌شود. به این ترتیب به برکت! زلزله و از بین‌رفتن جان‌ها و امکانات مردم، مبلغ یک‌هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان در اختیار سپاه قرار گرفت. [پولدارشدن سپاه به‌خاطر زلزله در کرمانشاه]

کمک اپوزیسیون

در برابر سرقت گسترده‌ی سپاه از اموال عمومی به اسم کمک به زلزله‌زدگان، اپوزیسیون ایران اعلام کرد که مبلغ یک‌میلیارد تومان از کمک‌های همیاران در داخل کشور را تقدیم زلزله‌زدگان می‌کند. [زلزله کرمانشاه؛ کمک سیمای آزادی به زلزله‌زدگان و اعتراض کارگزاران خلافت اسلامی!] در پی آن اپوزیسیون ایران مراسم بزرگی در بزرگداشت قربانیان زلزله برگزار کرد. [زلزله کرمانشاه؛ یک زلزله شوم به‌نام ولایت فقیه]
سعید قاسمی اما حرف اصلی‌ش فراتر از آنچه در زلزله اتفاق افتاده است، پرداختن به همین حضور اپوزیسیون نظام ولایت فقیه در صحنه‌ی کمک به زلزله‌زدگان بود. قاسمی گفت: «خوب امروز شاهدیم که دو مرتبه دلسوز این مردم، مریم رجوی شده… کنسرت می‌گذارن آنهایی که ۱۷۰۰۰از این امت شهید پرور رو شهید کردن، آنها دلسوز مردم منطقه شدن».


در همین زمینه:

سپاه بیمارستانی را در سرپل‌ذهاب افتتاح کرد که وجود ندارد
زلزله‌ کرمانشاه؛ آیا تحریم‌ها مانع کمک به زلزله‌زدگان‌ست؟
حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه
زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون
پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله

نوشتن دیدگاه