سهیل عربی در پیام از زندان اوین گفت: «گاهی برای رسیدن به صلح باید جنگید. و اکنون که دهها تن از یارانمان را کشتند و به زنجیر کشیدند چاره‌ای نیست مگر آن که قلم را در یک دست و اسلحه را در دست دیگر بگیریم.»

زندانی سیاسی سهیل عربی که پیشتر در پیامی از زندان اوین در همبستگی با قیام مردم ایران گفته بود: «برای یک انقلاب همین امروز هم دیر است». [سهیل عربی: «برای یک انقلاب همین امروز هم دیر است»]در پیامی دیگر به تاریخ ۱۸ دی گفت: «ما براندازیم با جور نمی‌سازیم
ما نمی‌بازیم بر ظلم می‌تازیم، بر ظلم می‌تازیم.»
سهیل عربی با نفی همه دسته‌بندی‌های درونی نظام ولایت فقیه افزود: «شعارمان را از شعوری بیشتر بهره‌مند سازیم. نه اصلاح‌طلب نما نه اصول گرا و نه حتی اعتدالی نما پایان دهیم به ماجرا.

کلید احزابی که دغدغه‌ای جز بر سر سفره‌ی انقلاب ماندن و غارتگری نداشته‌اند، این قفل زنگ‌زده را باز نخواهد کرد. کلید در دست تو و من است. بجز من و تو هیچکس و هیچ کجا درد ما را چاره نخواهد کرد.»
سهیل عربی تصریح کرد که «برای پیروزی پیش از هر چیز باید مطالباتمان را بدانیم.» و افزود که خواست یک قوه قضاییه مستقل و «بهره‌مندی از قوانین متناسب با نیازهای امروز» به همراه پایان دادن به سیستم سرمایه‌داری فاسد که در بیت رهبری، حوزه علمیه، آستان قدس رضوی و سپاه متجلی‌ست «باید در رأس مطالباتمان قرار گیرد.»
اما برای رسیدن به این مطالبات، سهیل یادآور می‌شود که «باید این حقیقت را بپذیریم که جمهوری اسلامی هرگز زبان مسالمت‌آمیز را نفهمیده است و نخواهد فهمید.»
او در توصیف فضای اختناق ایجاد شده توسط نظام گفت: «نوشتیم، حکم اعدام دادند. خواندیم، به زنجیر کشیدند. راهپیمایی سکوت کردیم و...، کشتند.»
سهیل عربی نتیجه می‌گیرد: «آری گاهی برای رسیدن به صلح باید جنگید. و اکنون که دهها تن از یارانمان را کشتند و به زنجیر کشیدند چاره‌ای نیست مگر آن که قلم را در یک دست و اسلحه را در دست دیگر بگیریم. و تا پایان یعنی سرنگونی سلطنت عمامه بر سران و چفیه بردوشان ادامه بدهیم.»
زندانی سیاسی مقاوم، سهیل عربی پیامش را اینگونه به پایان می‌برد: «نخواب وقتی که هم بغضت به زنجیره
نخواب وقتی که خون از شب سرازیره
به مبارزه ادامه بده به یاد آن که در قرنطینه‌ی اوین جان سپرد.»

در همین زمینه:

نامه‌ی سهیل عربی؛ در ستایش غلامرضا خسروی
وصیتنامه‌ی سهیل عربی: «قضات و بازجوهای خودفروخته»
سهیل عربی و پیام عاشورا
سهیل عربی در دانشگاه اوین

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه