زندانی سیاسی، علی معزی بر ضرورت کمک‌‌رسانی مستقل به آسیب‌دیدگان از زلزله تاکید کرد، زیرا حکومت را فاسد می‌داند.

مصیبتی چند برابر

زندانی سیاسی، علی معزی تاکید کرد که از مجاری غیر حکومتی، کمک‌ها برای زلزله‌زدگان ارسال شود. علی معزی که در زندان تهران بزرگ محبوس است اعلام کرد: «با کمال تأسف زلزله شدید در مناطق مرزی استان کرمانشاه، مصیبتی چند برابر به همه رنج‌ها و گرفتاری‌های مردم آن منطقه افزود.»

زندانیان سیاسی

علی معزی و سایر زندانیان سیاسی که برای بهروزی مردمی و رسیدن کشور به آزادی و برابری ایستادگی می‌کنند، به طور طبیعی در این روزها قلب‌شان با دردهای هم‌میهنان در مناطق زلزله‌زده می‌تپد.

کمک‌رسانی مستقل

علی معزی نوشت: «ضمن اعلام همدردی عمیق خویش با خانواده‌های داغدار و مجروحان و همه آنهایی که امکانات خود را از دست داده‌اند، از بستگان و آشنایان و دوستان خود خواهشمندم کمک‌های نقدی و کالایی خود را مستقیماً به‌دست هموطنان زلزله‌زده برسانند».
کمک‌رسانی مستقل از حکومت ضرورتی‌ست که پیشتر مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به آن فراخوان داده بود، [پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله] این درخواست بنابر گزارش‌های منابع محلی به‌طور وسیعی از جانب شهروندان مصیب‌دیده به صراحت عنوان می‌شود.


تجربه اردبیل و بم

علی معزی در تایید ضرورت کمک‌‌رسانی مستقل به زلزله‌زدگان تصریح می‌کند که «به یاد داریم که در حادثه زلزله اردبیل و بم چگونه بسیاری از کمک‌های داخلی و خارجی که از کانال‌های حکومتی می‌گذشت، بدون این‌که به دست زلزله‌زدگان برسد از محل‌های دیگری سر در می‌آورد.» و «کنون که فساد و فلج بسیاری از ارگان‌های حکومتی بسیار فراتر از آن زمان است، بجاست که مردم کمکهای خود را توسط اهالی و انجمن‌های مردمی با سرعت بیشتر و بدون دخالت‌های دولتی به‌دست زلزله‌زدگان برسانند.»


در همین زمینه:

زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون
حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه
زلزله؛ «مسکن مهر» بنا شده بر روی گسل
زلزله کرمانشاه؛ هنوز افراد زیر آوار هستند

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه