زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی با نوشتن نامه ای از بند زنان زندان اوین موضع خودش درباره سیرک انتخابات خامنه ای را اعلام کرد.
گلرخ ابراهیمی ایرایی در این نامه ضمن برشمردن منافع داخلی و بین المللی که خامنه ای در برکشیدن جناح اصلاح طلب! نظام داشته است، بر این واقعیت پای فشرده است که در هیچ دوره ای تغییری در کارکردهای خلافت اسلامی! حاکم بر ایران نبوده است.
گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌نویسد: «نزدیک به چهار دهه از برافراشته شدن پرچم حاکمیت اسلامی می‌گذرد. پس از اتمام دوره‌ی ریاست جمهوری رفسنجانی، سیاست خارجی کشور در بدترین شرایط ممکن قرار داشت و برای نجات نظام از سراشیبی سقوط چاره‌ای جز ظهور خاتمی و شعار گفت‌وگوی تمدن‌ها نبود. خاتمی آمد با اصلاحاتی که هیچ مانیفست مشخصی برای اصلاح نداشت.

هیچ‌گاه مشخصاً اعلام نشد او آمده است برای اصلاح چه چیز و بر کدام روش عمل خواهد کرد!»
کلاه شعبده بازی خامنه ای که خاتمی از آن بیرون آمده بود منجر به فجایعی دیگر نیز شد: «یک سال پس از روی کار آمدن وی ماجرای کوی دانشگاه به وقوع پیوست. دانشجویان زیادی سلاخی شدند، راهی زندان و بعضی ناگزیر به ترک وطن شدند. تعدادی نیز سر به نیست و مفقود گردیده و تابه‌حال نشانی از آنان به‌دست نیامده است.»
گلرخ ابراهیمی ایرایی به درستی می‌نویسد: «از مقایسه‌ی هشت ساله‌ی روی کار بودن اصلاح‌طلبان با دوره‌های پیشین به این نتیجه می‌رسیم که در سیاست‌های کلی کشور تغییری ایجاد نشده است. اگر دوران پیشین با انقلاب فرهنگی، کشتار دهه‌ی شصت و اعدام‌های سال ۶۷ شناخته می‌شوند، اگر بالا رفتن عده‌ای از دیوار سفارت که در آن روزها عملی فرهنگی و ارزشی قلمداد می‌شده! و منجر به تحریم‌هایی گشته که با ذره ذره‌ی وجودمان آن را زندگی کرده‌ایم، دوره‌ی اصلاحات خاتمی نیز ارمغانی به جز کشتار و قلع و قمع دانشجویان و ادبای کشور نداشته است.»
در پس نام های اصلاح طلب و اصول گرا آنچه نصیب مردم ایران شد چیزی جز سرکوب بیشتر نبوده است. در دوران روحانی نیز بار دیگر به اسم اصلاح و اعتدال همان تبهکاری ها ادامه یافت.
گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌نویسد: «مگر غیر از این است که روحانی آزادی زندانیان سیاسی را وعده داده بود و وزیر امور خارجه‌اش در سازمان ملل وجود زندانیان سیاسی را به کل منکر شد؟! مگر غیر از این است که آمار اعدام‌های انجام شده در دولت روحانی تقریباً دو برابر اعدام‌های دولت احمدی‌نژاد است؟! اما با سکوت وقیحانه‌ی رسانه‌های سبز و بنفش، اخبار آن در حاشیه قرار گرفته است؟! بازداشت‌ها و احکام سنگین و بازداشتگاه‌های مخوف وزارت اطلاعات در دولت اصلاحات چه کم از بازداشتگاه‌های دولت اصول‌گرایان دارد؟ خانه‌های امن سپاه چطور؟
در کدام دولت بازداشت و اهانت و اعدام نداشته‌ایم که داد آزادی و امنیت و آرامش جامعه سر می‌دهند.»
گلرخ ابراهیمی ایرایی با معرفی ۶ کاندیدای خامنه ای که از انواع فیلتر های حکومتی گذشته اند، می‌نویسد: «امروز شش کاندیدا از فیلترهای شورای نگهبان عبور کرده‌اند؛ مروری بر بیوگرافی این شش نفر روشنگر آن است که هرکدامشان در برهه‌های حساس کشور از سال ۶۰ تاکنون بر چه مسندی بوده‌اند و دستشان به چه آغشته است! قطعاً با مروری بر اینان و دگر مردان حاضر در عرصه‌ی سیاست خواهیم فهمید که چرا جای احزاب و منتخبین واقعی مردم خالی است! خواهیم دانست که چرا جواب نقادی و ابراز باور و عقاید متفاوت از حاکمیت زندان است و اجبار به جلای وطن، خواهیم دانست که چرا احزاب را نابود کرده‌اند ... و زیر یک پرچم و با یک رأی و هدف بازی رقابت راه انداخته تند.»
در پایان گلرخ ابراهیمی ایرایی تاکید می‌کند که در این نظام، شرکت در انتخابات خدمت به حاکمیت استبدادی موجود است.
گلرخ ابراهیمی ایرایی می‌نویسد: «به جهت نبود فضای باز سیاسی و تحمیل کاندیدای گزینشی و ممانعت از حضور احزاب و عدم پاسخگویی به چرایی از میان برداشتن احزاب و گروه‌ها و تا حضور کاندیدایی از تمامی ایدئولوژی‌ها، مذاهب و قومیت‌های ایرانی از شرکت در چنین انتخاباتی که نه حماسه‌ی حضور بلکه نمایش اقتدار تک‌روی، سرکوب و استبداد است و تنها صرف هزینه‌ای جهت عوام‌فریبی ست خودداری نموده و فعالانه تا ایجاد فضایی باز جهت فعالیت آزاد کلیه‌ی احزاب در ایرانی آزاد و رها از یوغ استبداد تلاش خواهیم نمود.»
صدای گلرخ ابراهیمی ایرایی از بند زنان زندان اوین با سایر منادیان جنبش تحریم پیوند می‌خورد.

صدایی که بازتاب منافع کلان مردم ایران در برابر خلافت نامشروع خامنه ای است.

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه