به دنبال یورش نیروهای خامنه ای به زندانیان محبوس در سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج در روز یک شنبه ۸ مرداد ۹۶ و انتقال آنها به سالن ۱۰ همین زندان برای قرار دادن این زندانی ها در زیر فشار و کنترل بیشتر، [زندان گوهردشت کرج، انتقال به سالن ۱۰ و ایستادگی زندانیان سیاسی] جمعی از زنان زندانی سیاسی و عقیدتی با انتشار اطلاعیه ای به حمایت از این زندانیان پرداختند.


این اطلاعیه از طرف مهوش شهریاری، فریبا کمال‌آبادی، الهام حسین‌آبادی‌ فراهانی، زهرا ذهتابچی، الهام برمکی، فاطمه مثنا، نرگس محمدی، مریم اکبری، گلرخ ایرایی، آزیتا رفیع‌زاده، نسیم باقری و آتنا دائمی صادر شد. در متن اطلاعیه آمده است: «مطلع شدیم که زندانیان سیاسی- عقیدتی محبوس در زندان رجایی‌شهر به‌طور ناگهانی به بند دیگری در این زندان منتقل شده‌اند. این در حالی است که وسائل شخصی حتی داروهای زندانیان همراهشان نیست. متأسفانه طی ۷ روز گذشته تمامی ارتباطات زندانیان با خارج از زندان قطع شده است، حتی خانواده‌های این زندانیان که هم‌اکنون در بند زنان زندان اوین هستند موفق به تماس تلفنی زندان به زندان نیز نشده‌اند و این مسئله موجبات نگرانی خانواده‌ها و در نتیجه همه ما را فراهم کرده است».
زنان زندانی سیاسی و عقیدتی در ادامه در دفاع از حقوق زندانیان منتقل شده به سالن امنیتی ۱۰ در زندان گوهردشت کرج می‌نویسند: «به این وسیله ما زنان زندانی سیاسی، عقیدتی زندان اوین ضمن اعتراض نسبت به وضعیت زندانیان رجایی‌شهر، نگرانی خود را اعلام و درخواست امکان برقراری تماس تلفنی و انجام ملاقات خانواده‌ها طبق روال گذشته در موعد مقرر را داریم.»
اتحاد زندانیان سیاسی و عقیدتی در برابر نظام های استبدادی یکی از نشانه های پایداری در هر دوره ای بوده است، به خصوص ایستادگی زنان زندانی سیاسی و عقیدتی این پیام را می‌دهد که در برابر نظامی که زنان را «نیمه انسان» می‌داند، نیرویی ظهور کرده است که موجودیت آنرا به چالش می‌کشد، جنبشی که البته تنها در زنان زندانی محدود نمی‌شود و می‌توان ابعاد آنرا در جنبش سراسری مشاهده کرد.

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

 

نوشتن دیدگاه