شورای ملی مقاومت ایران اعلام کرد از آلمان خواسته است تا حکم بازداشت فوری برای هاشمی شاهرودی صادر کند.

در پی قیام ایران و طرح موضوع دفاع از حقوق تظاهرکنندگان در جلسه شورای امنیت، بار دیگر توجه به نقض حقوق بشر در ایران جای خود را در مباحثات بین‌المللی گشود؛ در چنین زمینه‌ای از آمادگی بین‌المللی برای برخورد با ناقضان حقوق بشر، هاشمی شاهرودی که برای درمان به آلمان رفته بود با موجی از خشم، اعتراض و دادخواهی ایرانیان و مدافعان حقوق بشر مواجه شد.
طی این مدت قربانیان جنایات هاشمی شاهرودی، رئیس سابق «قوه قضاییه» اقدام به طرح شکایاتی در آلمان برای دستگیری وی کردند.

نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در آلمان نیز در ۲۰ دی با انتشار یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد که «شماری از ایرانیان از جمله افرادی که در دوران ریاست شاهرودی بر قوه قضاییه در زندان بوده‌اند و شاهد جنایتهای او علیه زندانیان بوده‌اند، علیه او اعلام جرم کرده‌اند.
نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان نیز یک شکایت رسمی مطابق قانون کیفری بین‌المللی در خصوص جرایم در کادر جنایت علیه بشریت تسلیم دادستانی کل فدرال کرده و خواستار صدور حکم جلب برای نامبرده شده است.»
براساس منابع اطلاعاتی مقاومت ایران از داخل کشور «برای سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در تاریخ ۸شهریور ۱۳۹۶گذرنامه سیاسی (دیپلوماتیک) صادر شده است. شماره این گذرنامه ۱۰۰۰۲۱۴۲می‌باشد.»
نمایندگی مقاومت ایران در آلمان همچنین اعلام کرد که «بنا‌ به گزارشات دریافتی از منابع سازمان مجاهدین در داخل ایران، رژیم آخوندی درصدد است تا آخوند محمود هاشمی شاهرودی رئیس سابق قوه قضاییه رژیم را قبل از صدور یک حکم جلب احتمالی از سوی دادستان کل فدرال از آلمان خارج کند. بنا‌ به این اطلاعات قرار است که وی و شش تن همراهانش با پرواز شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در روز پنجشنبه ۱۱ژانویه از شهر هامبورگ به مقصد تهران پرواز کند. بدین منظور برای هفت نفر بلیط تهیه شده است. رژیم درصدد بوده که این بلیطها بدون ذکر نام رزرو شوند. این بلیطها برای محمود شاهرودی و نفرات همراه او در نظر گرفته شده‌اند.»
خبرگزاری رویترز نیز ۲۰ دی در همین رابطه گزارش کرد و نوشت: «مقامهای آلمانی به تحقیقات خود در مورد این‌که آیا هاشمی شاهرودی مرتکب جنایات علیه بشریت شده است ادامه خواهند داد.» این خبرگزاری افزود: «شورای ملی مقاومت ایران اعلام کرد از آلمان خواسته است تا حکم بازداشت فوری برای هاشمی شاهرودی صادر کند». رویترز افزود: «حکم دستگیری باید توسط دادگاه قانون اساسی آلمان صادر گردد.»

در همین زمینه:

هاشمی شاهرودی زیر تیغ عدالت

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه