مقاومت ایران پخش اعترافات اجباری احمدرضا جلالی از تلویزیون نظام ولایت فقیه و صدور حکم اعدام علیه او را «صحنه سازی» برای «باجگیری» از كشورهای اروپایی و ایجاد جو رعب و وحشت در داخل ایران، توصیف کرد.

کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه‌ای به تاریخ ۵ دی ۹۶، صدور حکم اعدام برای دکتر احمدرضا جلالی از طرف «قوه قضاییه» نظام ولایت فقیه را محکوم کرد و «از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر خواستار اقدام فوری و مؤثر برای لغو این حکم ظالمانه است.»
احمدرضا جلالی پزشکی مقیم سوئد بود اما در سفری که به ایران داشت در ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ دستگیر شد. او در مهر ۹۶ توسط «قوه قضاییه» به اعدام محکوم شد. نظام ولایت فقیه جرم او را جاسوسی عنوان کرده است؛ اتهامی که به طور معمول نظام ولایت فقیه برای حذف افراد، ایجاد رعب در جامعه یا باج‌گیری از طرف حساب‌های غربی به برخی از زندانیان وارد می‌کند.
حکم اعدام احمدرضا جلالی، چند روز بعد از صدور آن توسط «دیوان عالی» تایید شد.
به نوشته کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت، احمدرضا جلالی در طول دوران بازداشت و محاکمه، «از یك روند عادلانه قضایی حتی در چارچوب قوانین ضد بشری رژیم آخوندی از جمله از حق استیناف مجازات خود محروم بوده است.»
اطلاعیه خطاب به کشورهای اروپایی که احمدرضا جلالی ساکن یکی از آنها بود نوشت: «تا آنجا كه به اتحادیه اروپا و كشورهای عضو مربوط می‌شود، محكومیت لفظی این حكم جنایتكارانه به‌هیچوجه كافی نیست. بی‌عملی جامعه جهانی، به‌ویژه كشورهای غربی در مقابل اعدام‌های جمعی و نقض وحشیانه و سیستماتیك حقوق بشر در ایران فاشیسم دینی حاكم را در صدور و اجرای این احكام قرون وسطایی تشجیع كرده است.»
در مورد انگیزه‌های نظام ولایت فقیه در مورد اعمال مجرمانه‌ای که در مورد احمدرضا جلالی مرتکب شده است، کمیسیون خارجه شورا تصریح کرد: «انتشار اعترافات اجباری آقای جلالی از تلویزیون حکومتی، آنهم به‌صورت بریده بریده و مونتاژ شده و تأكید خانواده وی كه این اعترافات تحت فشار از او گرفته شده و تكذیب محتوای آنها، نشانگر آن است که هدف از این صحنه‌سازی‌ها شانتاژ و باجگیری از كشورهای اروپایی و ایجاد جو رعب و وحشت در داخل ایران است.»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه