شهریاری گفت: حدود ۸۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط فقر زندگی می‌کنند.


۸۰ درصد زیر خط فقر

حسین‌علی شهریاری «نماینده» زاهدان در «مجلس» تصریح کرد که حدود ۸۰ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان زیر خط فقر قرار دارند. او یادآوری کرد که «مجلس» برای خروج مردم از زیر خط فقر ناتوان است.
شهریاری به روستاها و حاشیه‌ی شهرهای استان اشاره کرد و افرود: «اغلب روستانشینان و ساکنان حاشیه شهرهای استان سیستان و بلوچستان زیرخط فقر هستند».

واقعیت انکار ناپذیر

او در حالی به آمار ۸۰درصد زیر خط فقر در سیستان و بلوچستان اشاره می‌کرد که خود در قسمت دیگری از سخنانش  تایید کرد که «آماری درباره این‌که چه درصدی از مردم ایران زیرخط فقر هستند نداریم اما شرایط اقتصادی و زیرخط فقر بودن اکثریت مردم کشور یک واقعیت انکارناپذیر است.»


بسیاری از خانوارها

شهریاری به تهران به عنوان یک نمونه پرداخت و گفت: «کسانی که در تهران زندگی می‌کنند باید درآمدی معادل چهار میلیون تومان داشته باشند. بسیاری از خانوارهای ایرانی اکنون زیر خط فقر قرار دارند.»


سپاه

فقر فزاینده خانواده‌های ایرانی در حالی‌ست که سپاه معادل بودجه ۱۵۰ سال استان کرمانشاه را هزینه بر سر کار ماندن بشار اسد در سوریه کرده است. [زلزله کرمانشاه؛ بودجه ۱۵۰ سال کرمانشاه خرج یک‌سال بشار اسد می‌شود] مالباختگان موسسات اعتباری نیز بارها بر روی این دست گذاشته‌اند که پول‌های آنها سر از لبنان و عراق و جاهای دیگر درآورده است یا برای جبران کسری بودجه «دولت» به کار رفته است. با این همه «سردار» جمالی، «نماینده مجلس» پیش از ارائه لایحه بودجه ۹۷ به «مجلس» توسط روحانی، اعلام کرد که بخش موشکی و سپاه قدس اولویت‌های بودجه جنگی نظام هستند.
مجتبی ذوالنور نماینده کنونی «مجلس» که پیشتر «جانشین نماینده‌ی ولی فقیه در سپاه» بوده نیز گفت: «با توجه به تهدیدات و تحولات منطقه، قطعا نمایندگان مجلس در زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق تغییراتی را به نفع بودجه نیرو‌های مسلح خواهند داشت.» [سهم سپاه از لایحه بودجه ۹۷]


در همین زمینه:

بازی با آمار کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان
سوخت‌بری و دردهای سیستان و بلوچستان
ویرانه‌ای بنام مدرسه در سیستان بلوچستان
وعده‌های روحانی در زابل و پول‌هایی که خرج بشار اسد می‌شود
نامه زندانیان سیاسی زاهدان؛ شکنجه در مناطق اهل سنت ایران

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه