محله فولادی سرپل‌ذهاب به خاطر بافت فرسوده‌اش بیشترین ‌آسیب را در زلزله کرمانشاه دید؛ مردم محله اکنون با حداقل امکانات به زندگی ادامه می‌دهند.

زلزله کرمانشاه، مناطق متعددی از استان را ویران کرد؛ یکی از شهرهای ویران شده، سرپل‌ذهاب بود و در سرپل‌ذهاب یکی از محلاتی که به‌شدت آسیب دید، محله‌ی فولادی بود؛ محله‌ای که به‌خاطر بافت قدیمی‌اش بیشترین آسیب را در این زلزله دیده است.

مشکل آب

براساس گزارش منابع محلی از این محله، مردم کماکان در چادر زندگی می‌کنند، و منبع آبی که در اختیار دارند چند شیر در محوطه است که در سرما و بارندگی قابل استفاده نیست.

 کمبود نان

مردم همچنین برای تهیه نان به یک نانوایی بربری مراجعه می‌کنند که تنها به هر نفر یک نان می‌دهد و صف شکل‌گرفته در برابر آن نشان از مردمی دارد که نیازهایشان در این شرایط پاسخی نمی‌یابد. کمی دورتر از این محل یک نان‌لواشی نیز وجود دارد که به هنگام غروب تعطیل می‌کند و آنهم تنها دو نان به هر مراجعه کننده می‌دهد.

 فقدان سوخت

در سرپل‌ذهاب همچنین شاهد بحران سوخت هستیم؛ مردمی که در سرما باید داخل چادرهای خود را گرم نگه دارند، برای ساعت‌ها در صفی طولانی می‌ایستند تا کمی نفت دریافت کنند و در اغلب موارد باید ناامیدانه و با دست خالی، صحنه را ترک کنند.

  در همین زمینه:

زلزله کرمانشاه؛ بودجه

زلزله کرمانشاه؛ امنیت! در اولویت و سرقت کمک‌های مردمی

زلزله کرمانشاه؛ آمار سازی خلافت اسلامی! برای پنهان کردن ابعاد خسارات

زلزله کرمانشاه؛ «آقای لاریجانی چرا بعد از ۷ روز اومدید؟»

حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه