فلاحت‌پیشه ضمن تعریف و تمجید از کمک‌های! حکومت به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه به ناچار به برخی کمبودها و تبعیض‌ها نیز اذعان می‌کند.


برخی اعترافات

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، «نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو درمجلس»، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری خانه ملت، ضمن تعریف و تمجید از کارهای صورت گرفته توسط حکومت و ارائه پیشنهادات برای عدم نصب کانکس برای مردم در فصل سرما، به‌صورت بسیار پوشیده و در پرده به برخی تبعیض‌های صورت گرفته در جریان کمک‌رسانی به مردم نیز اذعان کرد.

تبعیض

شهرستان دالاهو از جمله مناطقی بود که در آن زلزله به وقوع پیوست، اکثریت مردم دالاهو از پیروان مذهب یارسان هستند. در خبرها آمده بود و منابع محلی نیز تایید کردند که حداقل کمک‌های صورت گرفته از طرف منابع دولتی با تبعیض در اختیار مردم گذاشته می‌شود و مناطق اهل سنت و یارسان، مورد تبعیض قرار می‌گیرند. هر چند تبعیض بین مردم شیعه نیز امری رایج است، و نظام مقدس! اولویت را به کسانی می‌دهد که با ولی‌فقیه بیعت کرده باشند، در غیر اینصورت حتی نسبت به شیعیان نیز بسیار بی‌رحم است.


نمونه‌ها

در اثبات همین اخبار، فلاحت‌پیشه اعلام می‌کند که «متاسفانه وزیرآموزش و پرورش در سفر خود به استان کرمانشاه در یک اقدام تبعیض آمیز برای معلمان برخی شهرستان‌ها کمک هایی را درنظرگرفته است.»
او می‌افزاید: «به عنوان مثال بسیاری ازمعلمان شهرستان های دالاهو و اسلام آباد غرب همچون شهرستان‌های قصرشیرین، ثلاث و سرپل‌ذهاب دچار آسیب دیدگی شدند، اما وزیر کمک معیشتی تنها برای برخی معلمان درنظرگرفته است، بنابراین انتظار می‌رود که وزرا از اقدامات تبعیض‌آمیز خودداری کرده و سیاست‌ها برای همه مردم به طور یکسان باشد.»
البته موضوع به همینجا ختم نمی‌شود زیرا در زمینه دارویی نیز به گفته فلاحت‌پیشه: «توزیع برخی اقلام دارویی خاص مانند داروهای سرطانی در برخی مناطق دالاهو مانند ریجاب و زرده دارای مشکلاتی است».
فلاحت پیشه در ادامه اذعان می‌کند که در «درخصوص مواردی همچون جمع آوری زباله مشکلاتی همچنان در سرپل ذهاب وجود دارد». [خانه ملت ۵ آذر ۹۶]در همین زمینه:

زلزله کرمانشاه؛ یک زلزله شوم به‌نام ولایت فقیه
زلزله‌ کرمانشاه؛ آیا تحریم‌ها مانع کمک به زلزله‌زدگان‌ست؟
زلزله کرمانشاه؛ ممانعت سپاه از کمک‌رسانی جوانان نجف‌آباد
زلزله کرمانشاه؛ مصادره‌ی کمک‌ها و اعمال تبعیض مذهبی توسط سپاه
زلزله کرمانشاه؛ حکومت نظامی در ورودی سرپل‌ذهاب

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه