حسن روحانی در سرپل‌ذهاب به‌محض اینکه اسم سپاه و بسیج را در برابر مردم به زبان آورد، با فریادهای خشم آنها مواجه شد.


۴۸ ساعت بعد

حسن روحانی که به مانند سایر اجزای خلافت اسلامی! عادت دارد که بر روی ویرانه‌های متعلق به مردم حاضر شود و با هدف بهره‌برداری تبلیغاتی کمی فیلم و عکس از خودش تهیه کند، بعد از ۴۸ ساعت خود را به مناطق زلزله‌زده رساند.
حسن روحانی که در تاریخ ۲۳ آبان ۹۶ وارد سرپل‌ذهاب شده بود، پاسخ حضور خود را با خشم و اعتراض زلزله‌زدگان دریافت کرد.

زمستان یورت

ماهها پیش هنگامیکه که حسن روحانی برای بهره‌برداری تبلیغاتی در سیرک انتخابات! ریاست جمهوری! در کنار معدن زغال سنگ زمستان یورت حاضر شد تا در محلی که کارگران بی‌حقوق به‌خاطر فقدان حداقل امکانات ایمنی جان‌باخته بودند عکس و فیلم تبلیغاتی بگیرد، مشت و خشم کارگران بود که او را بدرقه کرد. اینبار نیز مردم استقبال بهتری از او نکردند.


خشم علیه سپاه

روحانی که حتی جرات خروج از خودرواش را نیز نداشت، در پشت میکروفونی قرار گرفت تا به هر نحو صدایش در محوطه پخش شود. او «از کمک امداد گران دولتی، ارتش، سپاه و بسیجی» سخن گفت، اما به محض آنکه به اسم سپاه و بسیج رسید خشم عمومی به صورت فریادی عظیم بلند شد. مردم زلزله‌زده و مصیبت‌کشیده‌ی سرپل‌ذهاب که خاطرات زیادی از کشتارهای سپاه و بسیج در مناطق خود دارند، اینرا دیگر تاب نیاوردند که در یک نمایش تبلیغاتی عنوان شود که قاتلین آنها یاری کنندگانش هستند.


تروریست‌های ویژه جهانی

وقتی سپاه در لیست تروریست‌های ویژه جهانی جای گرفت، خلافت اسلامی! کوشید تا با عنوان اینکه نیروی نظامی یک کشور را نمی‌توان در لیست تروریستی قرار داد آنرا به چالش بکشد، این در حالی‌ست که مردم در سرپل‌ذهاب نظری کاملا متفاوت دارند، آنها حتی حاضر نیستند که اسم سپاه و بسیج را نیز بشنوند و در برابرش سکوت کنند زیرا از نظر آنها در برابر ظلم نباید ساکت شد، حتی اگر به همین تازگی داغدار عزیزانت شده باشی.


در همین زمینه:

رحمانی فضلی، تاریکی شب، و قربانیان زلزله کرمانشاه
پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله
زلزله کرمانشاه؛ آمار سازی خلافت اسلامی! برای پنهان کردن ابعاد خسارات
زلزله؛ «مسکن مهر» بنا شده بر روی گسل
تسلیت کمیساریای کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به زلزله‌زدگان ایران

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه