در کرمانشاه، کارگران حمایت خود را از قیام سراسری مردم ایران علیه نظام فاسد و جنایتکار ولایت فقیه اعلام کردند.

فرودستان ایران

بسیاری از ناظران قیام ایران، آنرا متعلق به طبقات فرودست جامعه، به‌خصوص طبقه کارگر دانستند. این ناظران تاکید کردند که برخلاف باوری که از طرف نظام ولایت فقیه ترویج می‌شد مبنی بر اینکه در میان فرودستان ایران دارای پایگاه می‌باشد، اما واقعیت قیام نشان داد که محروم‌ترین اقشار جامعه ایران رودرروی نظام ولایت فقیه ایستاده‌اند.
از طرف دیگر در ایام قیام ایران، کرمانشاه دارای جایگاه ویژه‌ای بود. در تظاهرات صورت گرفته در کرمانشاه شاهد حداکثر مقاومت تظاهرکنندگان در برابر نیروهای سرکوب از یکسو و تهورشان در تهاجم و مقابله با دشمنان آزادی بودیم، همین امر بسیاری از نگاه‌ها را به سمت این استان برای بار دیگر معطوف کرد.

زلزله کرمانشاه

پیشتر و به تازگی کرمانشاه از آوار فروریخته از زلزله داغدار شده بود؛ اندوه و رنجی که بیش از آنکه نتیجه زلزله باشد، به‌خاطر عدم کمک رسانی‌های لازم از طرف حکومت و ممانعت از کمک‌های مردمی توسط سپاه بود.

کارگران کرمانشاه

اینک اما جمعی از کارگران کرمانشاه با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود از قیام ایران اعلام کردند. آنان نوشتند: «ما حمایت خود را از قیام سراسری مردم ایران از کلانشهرها تا روستاها، علیه نظام فاسد و جنایتکار اعلام می‌داریم.»
کارگران کرمانشاه همچنین حمایت خود را «از خانواده‌های جانباختگان و زندانیان سیاسی و مدنی اعلام داشته» و خواستار آزادی بی‌قید و شرط بازداشت شدگان شدند؛ کسانی که «برای احقاق حقوق خود به میدان‌ها آمدند و فریاد علیه حکومت ستمگر سردادند».
کارگران کرمانشاه تاکید کردند که «بی‌تردید این قیام تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت و شاهد سرنگونی رژیم حاکم بر ایران خواهیم بود.» آنها افزودند که «دنیا بار دیگر شاهد مشتهای گره خورده‌ی زنان و مردان غیور ایرانی‌ست، که خروش آزادی را فریاد می‌زنند و فریادشان رعشه بر قلب و دل حکومت فاسد» انداخته است.

[کانال قیام کرمانشاه ۶ بهمن ۹۶]

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه