یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ در شورای شهر تهران حاضر شد تا زمینه‌ها را برای کسب درآمد بیشتر سپاه از شهرداری تهران فراهم کند.


گشت‌های جلوگیری

محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران بزرگ، یکشنبه ۱۹ آذر در جلسه علنی «شورای شهر تهران» حاضر شد، تا چند موضوع را به اطلاع مخاطبان خود برساند.
یزدی گفت: «به منظور کاهش و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گشت‌های جلوگیری از سرقت و مبارزه با اراذل و اوباش توسط سپاه محمدرسول الله(ص) با همکاری پلیس پایتخت تشکیل شده است.»
سپاه تهران بزرگ کنترل امنیت تهران را بر عهده دارد و به‌خصوص در شرایط خیزش اجتماعی و در نقاطی که نظام مقدس! می‌تواند در سراشیب سقوط قرار بگیرد وارد عمل می‌شود، در نتیجه کاملا منطقی‌ست که نتیجه بگیریم هدف یزدی «مبارزه با اراذل و اوباش» نیست بلکه این عنوانی‌ست تا سپاه از امکانات و شرایط مساعدتری برای مقابله با خیزش‌های اجتماعی برخوردار شود.

طلب پول

یزدی در ادامه سخنانش به کارهایی که سپاه برای ارائه خدمات به مردم انجام داده! می‌پردازد اما نتیجه‌ای که از آن می‌گیرد درخواست دریافت پول است، اینجاست که می‌توان متوجه شدکه شاید هدف از تشکیل یک نهاد جدید برای مقابله با اراذل و اوباش نیز دریافت سهم بیشتری از بودجه کشور است.
یزدی گفت: «متاسفانه زیرساخت‌های بسیج در تهران شرایط مناسبی ندارد و در این زمینه نیازمند کمک شورا و شهرداری هستیم.» به عبارت دیگر «شورا و شهرداری» باید از بودجه شهر تهران سهم بیشتری در اختیار سپاه قرار بدهند.
البته درآمدزایی «شهرداری تهران» برای سپاه پدیده جدیدی نیست. در ۳۱ مرداد ۹۶ مهدی چمران، «رئیس شورای شهر تهران» تصریح کرد: «شهرداری به سپاه بدهی زیادی دارد»؛ در دوره قالیباف قراردادهای زیادی از طرف شهرداری تهران به سپاه واگذار شد. [قراردادهای پنهان «شهرداری تهران» با سپاه] قالیباف از سپاه به شهرداری آمد و شهرداری تهران را به تیول سپاه تبدیل کرد.


ارباب و رعیت

یزدی البته فراموش نمی‌کند که کاملا از موضع ارباب با رعیت، با اعضای شورای شهر رفتار کند. او لطف کرده! به آنها اجازه می‌دهد که اگر پیشنهاد یا انتقادی به سپاه دارند، ارائه بدهند اما بلافاصله تاکید می‌کند: «انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت خصوصی و نه از تریبون‌های عمومی در اختیار این نهاد قرار دهند.»


زلزله کرمانشاه

البته هنرنمایی پاسدار یزدی در «شورای شهر» در همینجا به پایان نمی‌رسد. او به ناچار به چند شهادت کوچک درباره عملکرد سپاه در زلزله کرمانشاه تن می‌دهد که تایید کننده‌ی همه گزارش‌های مردمی علیه نقش سپاه پس از زلزله اخیر کرمانشاه است.
یزدی می‌گوید پس از زلزله «در مرحله اول ۲۰ دستگاه آمبولانس سپاه تهران به این مناطق اعزام شدند.» موضوعی که بیشتر به شوخی وطنز می‌ماند؛ سپاه با آن امکانات وسیع و کلان سرمایه‌هایی که در اختیار دارد تنها ۲۰ آمبولانس به مناطقی می‌فرستد که این تعداد آمبولانس شاید کفاف پاسخگویی به یک روستا را نیز در آنجا نداشته باشند.
او در ادامه بخش دیگری از گزارش‌ها درباره مصادره کمک‌های مردمی به نفع سپاه را تایید می‌کند. یزدی گفت: «بیش از ۵۰۰ دستگاه تریلی و کامیون حامل کمک های اولیه و ۷۰۰ کانکس نیز با کمک مردم از طریق سپاه تهران برای زلزله‌زدگان غرب کشور ارسال شده است.» [ایرنا ۱۹ آذر ۹۶]
او گفت: «با کمک مردم از طریق سپاه»، یعنی کمک از جانب سپاه نبوده است و این کمک‌های مردمی بوده است که سپاه به اسم خود توزیع کرده است ضمن آنکه از یاد نباید برد که انبوه کمک‌های مردمی مصادره شده در جاده‌ها و ورودی‌های مناطق زلزله‌زده هرگز به دست مردم نیازمند نرسید.
اما چرا یزدی در «شورای شهر» دست به این اعتراف می‌زند؟ پاسخ کوتاه و ساده است، او می‌خواهد بگوید که سپاه به پول احتیاج دارد پس وقت آن است که سر کیسه‌ها را بیشتر شل کنند.

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه