علی لاریجانی به استان کرمانشاه سفر کرد تا بعد از ۷ روز با ویرانه‌ها و جان‌های سوخته در آنجا عکس یادگاری بگیرد، اما مردم او را از صحنه فراری دادند.


بست‌نشینی احمدی‌نژاد

احمدی‌نژاد و یارانش برای تحصن به حرم حضرت عبدالعظیم در جنوب تهران می‌روند. آنها در اعتراض به برادران لاریجانی که کنترل «قوه مقننه» و «قوه قضاییه» را در اختیار دارند می‌خواهند بعد از انقلاب مشروطه، در بیش از یکصدسال پیش، دوباره بست‌نشینی را در ایران به راه اندازند. با این تفاوت که آن بست‌نشینی برای به چالش کشیدن استبداد قاجار بود، و این بست‌نشینی ادامه نزاع جناح‌های استبدادی است.
تکرار تاریخ اینبار رغبت وصف‌ناپذیری به کمدی دارد؛ یک کمدی با محتوایی به غایت تراژیک.

زلزله کرمانشاه

چند صد کیلومتر آنطرف‌تر در غرب ایران، مردم زندگی خود را در ایلغار زلزله از دست داده بودند، از کمک‌های دولتی خبری نبود، زنان و کودکان زنده مانده و البته داغدار، شب را بی‌سرپناه و حتی چادر در سرمای جانکاه فضای باز می‌گذراندند، عملیات نجات برای در زیر آوارماندگان توسط حکومت متوقف و پایان یافته اعلام شد، پیش از آنکه شروع شود. اگر کمکی می‌رسید از طرف مردم بود، به شرط آنکه از موانع و مصادره‌ی سپاه عبور کرده باشد.


علی لاریجانی

علی لاریجانی، «رئیس مجلس» که یکی از دو هدف اعتراض دارودسته‌ی احمدی‌نژاد بود، تصمیم می‌گیرد برای آنکه او هم عکس‌های یادگاری از مناطق زلزله‌زده داشته باشد، سفری به استان کرمانشاه بکند.


عکس‌ یادگاری

در خلافت اسلامی! رسم خون‌آلودی‌ست که بر روی مرگ و ویرانه‌ها، حکومت‌گران برای گرفتن عکس یادگاری هجوم می‌آورند، آنها این عکس‌ها را برای نزاع‌های بعدی خود علیه مردم و جناح‌های رقیب در خلافت اسلامی! احتیاج دارند...


گریختن

لاریجانی اما صحنه را آنقدر آشفته می‌یابد که به ناچار به سرعت سوار ماشینش شده و محل را ترک می‌کند. او «رئيس مجلس» است اما نمی‌تواند حتی برای لحظاتی در میان مردمی که او خود را «رئیس نمایندگان آنها» می‌نامد دوام بیاورد.


تمسخر

به هنگام گریختن لاریجانی به سمت خودرویش، هنگامی که در محاصره‌ی محافظینش قرار دارد، زنی فریا می‌زند:«می‌خواهیم با شما حرف بزنیم چرا می‌روید؟» لاریجانی که تحمل این تمسخر شدن را ندارد بر سرعتش می‌افزاید.


دولت کمک نکرد

مردی می‌گوید: «آقای دکتر چرا بعد از ۷ روز اومدید؟» و می‌افزاید: «بعد از یک هفته اومدی کمک کنی؟» اما حرف آخر صدایی است که می‌گوید: «ما کمک فقط از مردم دیدیم، دولت کمک نکرد».
دارودسته‌ی احمدی‌نژاد در گوشه‌ای از شهر تهران مشغول معرکه‌گیری هستند تا لاریجانی را به زیر بکشند، و لاریجانی بساط معرکه‌گیری‌اش را می‌خواست در استان کرمانشاه پهن کند. در تهران دارودسته‌ی لاریجانی به دارودسته‌ی احمدی‌نژاد هجوم برده و درگیر می‌شوند اما در کرمانشاه، مردم، لاریجانی را از صحنه خارج می‌کنند؛ تصویر واقعی ایران در مناطق زلزله‌زده در حال شکل‌گیری‌ست.


در همین زمینه:

پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله
زلزله کرمانشاه؛ «شناسایی ضد انقلاب» و کمک یک‌میلیارد تومانی اپوزیسیون
زلزله کرمانشاه؛ آمار سازی خلافت اسلامی! برای پنهان کردن ابعاد خسارات
زلزله کرمانشاه و مسکن مهر احمدی‌نژاد
حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه

ما را در تلگرام همراهی کنید

 ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه