خبرنگار تلویزیون خلافت اسلامی! گفت که افرادی در زیر آوار مانده‌اند و آنان که از زلزله جان به در برده‌اند چادری در اختیار ندارند.


بم

کسانی که از نزدیک شاهد زلزله بم در سال ۸۲ بوده‌اند شهادت می‌دهند که در بسیاری از نقاط شهر آواربرداری صورت نگرفت و تلاشی برای نجات جان انسان‌ها در میان نبود، با این وجود از طرف مقامات رسمی اعلام شد که آواربرداری به پایان رسیده است.


پلاسکو

زمانی که پلاسکو فروریخت و خبر زنده ماندن برخی افراد در زیر آوار منتشر شد، ابتدا صحت این خبر از طرف مقامات مختلف به چالش کشیده شد و در نهایت امر هم آنرا انکار کردند، و عملیات نجات متوقف شد و سپس پیکرهای این افراد از زیر آوار خارج شد.

آوار برداری

اکنون مشابه همین ماجرا در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در جریان است. در گزارشی که در تلویزیون خلافت اسلامی! پخش شد، خبرنگار آن اعلام کرد که «هنوز قربانیان زیر خاک هستند و آوار برداری تمام نشده است.»


خانواده‌ها بدون چادر

مشکل البته تنها نجات جان‌های در زیر آوار مانده نیست، کسانی که از زلزله جان به در برده‌اند در برابر مصائب بسیاری برای زنده ماندن قرار دارند. خبرنگار تلویزیون خلافت اسلامی! افزود: «مشکل اصلی برق و آب و چادره متأسفانه به‌رغم قولی که داده شده تا بعدازظهر امروز برق منطقه وصل بشود هنوز این اتفاق نیفتاده است دقیقاً ما روبه‌روی فرمانداری سر پل‌ذهاب هستیم جایی که اگر برق وصل بشود احتمالاً اینجا جز اولین جاهایی هست که برق خواهد داشت... خانواده‌ها حتی چادر هم ندارند... خانواده‌ها هنوز بدون چادر هستند...»


دشواری سرما

بدون چادر بودن در شب‌های مناطق غربی ایران، آنهم در فصل پاییز برای خانواده‌های داغدار از زلزله، اگر نه غیرقابل تحمل که دست‌کم بسیار دشوار است. آنهم در کشوری که نظامش مدعی فتح چهار پایتخت اسلامی! بود اما از برآورده کردن چادر برای زلزله‌زدگان ناتوان است.


تلفات ادامه دارد

خبرنگار تلویزیون خلافت اسلامی! در ادامه گفت: «اونجور که مردم می‌گویند هنوز زیر آوار افرادی هستند این نیست که آوار برداری تمام شده باشد تلفات تمام شده باشد.»


در همین زمینه:

حسن روحانی، سرپل‌ذهاب و نفرت مردم از سپاه
زلزله کرمانشاه و مسکن مهر احمدی‌نژاد
زلزله کرمانشاه؛ آمار سازی خلافت اسلامی! برای پنهان کردن ابعاد خسارات
تسلیت کمیساریای کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به زلزله‌زدگان ایران
پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه