به دنبال زلزله ۲۱ آبان ۹۶، مریم رجوی در پیامی به همبستگی برای کمک به مصدومین و نجات جان‌های در زیر ‌آوار مانده فراخوان داد.

مریم رجوی

به دنبال زلزله‌ای که موجب جان‌باختن جمعی از شهروندان و ویرانی نقاطی از کشور شد، مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران طی پیامی «با ابراز عمیق‌ترین همدردی‌ها با هموطنان زلزله‌زده در غرب ایران به‌ویژه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب به خانواده‌های داغدار تسلیت» گفت.

اهمال

مریم رجوی بر نگرانی عمومی از «سوابق تبهکارانه» خلافت اسلامی! دست گذاشت که پیشتر و در حوادثی از این دست با «اهمال و بی‌مسئولیتی نسبت به جان و زندگی مردم» موجب از دست رفتن جان‌های بیشتری شده بود.

ضرورت

مریم رجوی ضروری دانست که برای نجات جان‌ها، هم‌میهنان «در غرب ایران به‌ویژه جوانان دلیر»، به «نجات مردمی که زیر آوار مانده‌اند، برخیزند و به‌مصیبت‌زدگان این حادثه کمک کنند.»

وظیفه مقدس ملی

در برابر «اهمال و بی‌مسئولیتی» کارگزاران خلافت اسلامی! برای نجات جان‌ها، مریم رجوی راه‌حل را در «همبستگی» و «یاری رساندن به‌مصیبت‌زدگان» دانست؛ چرا که «نجات» جان‌ها از نظر مریم رجوی «یک وظیفه مقدس ملی است.»

آنتونیو گوترز

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد نیز براساس آنچه مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل در تهران در تاریخ ۲۲ آبان اعلام کرد نیز با شنیدن اخبار از دست رفتن جان‌ها و خسارات وارده عمیقا اندوهگین شده است.
گوترز ضمن تسلیت به خانواده‌‌های قربانیان، «خواهان بهبود عاجل مصدومین شده است.» دبیرکل همچنین یادآوری کرد که «سازمان ملل برای کمک‌رسانی در صورت لزوم آماده است.»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

مقاله صوتی:پیام‌‌های مریم رجوی و آنتونیو گوترز خطاب به مصیبت‌دیدگان از زلزله

نوشتن دیدگاه