دبیر سیاسی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا گفت: ما به مانند مردم ایران و مریم رجوی خواهان یک جمهوری آزاد و دموکراتیک برای ایران هستیم.

ایرانیان در آمریکا

اعتراضات گسترده‌ی ایرانیان در سراسر کشور، از حمایت و پشتیبانی ایرانیان مخالف ولایت فقیه در سراسر جهان برخوردار است. در آمریکا جمعیت چند میلیونی ایرانیان که عموما به خاطر فشارهای نظام ولایت فقیه مجبور به ترک کشور شده‌اند از جمله جمعیت‌های عمدتا مخالف استبداد مذهبی حاکم بر ایران هستند.
مجید صادقپور، دبیر سیاسی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا در مصاحبه‌ای با صدای آمریکا به انعکاس مواضع ایرانیان در ۴۰ ایالت آمریکا، پرداخت. او اعلام کرد که ایرانیان در آمریکا همبستگی خود را با اعتراضات مردم ایران در سراسر کشور اعلام می‌کنند.

جمهوری آزاد و دموکراتیک

مجید صادقپور تصریح کرد که ایرانیان در آمریکا به مانند مردم معترض در داخل کشور خواهان یک ایران آزاد و دموکراتیک براساس یک نظام جمهوری می‌باشند.
مجید صادقپور به پیام مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران اشاره کرد که بر ضرورت ایرانی آزاد و دموکراتیک تاکید کرده بود. مجید صادقپور از مریم رجوی به‌عنوان رئیس جمهور بزرگترین ائتلاف سیاسی ایران یاد کرد.

ضرورت حمایت جامعه بین‌المللی

دبیر سیاسی سازمان جوامع ایرانیان آمریکا، افزود که ما در آمریکا شاهد اعلام همبستگی «رئیس مجلس آمریکا، مقامات ارشد کنگره آمریکا و حتی کاخ سفید» با خیزش مردم ایران هستیم. او از کشورهای اروپایی و سایر کشورهای جامعه بین‌المللی نیز خواستار استقبال از خواسته مردم ایران برای آزادی و دموکراسی شد. به گفته مجید صادقپور این امر موجب تقویت مردمی‌ست که در خیابان‌های ایران جان خود را در معرض خطر قرار داده‌اند. [صدای آمریکا ۹ دی ۹۶]


در همین زمینه:

خیزش ایران؛ «حمایت عمیق» تیلرسون از اعتراضات سراسری علیه نظام ولایت فقیه
روند فزاینده‌ی اعتراضات در نفی ولایت فقیه
حمایت نمایندگان کنگره آمریکا از اعتراضات علیه نظام ولایت فقیه
مریم رجوی و قیام «نه به گرانی»
پیام کرمانشاه؛ پایان «خدایی آقا»

ما را در تلگرام همراهی کنید

ما را در اینستاگرام همراهی کنید

نوشتن دیدگاه